دسته‌بندی نشده

کشت فراسرزمینی نهاده های دامی در برزیل پیگیری می شود

کشت فراسرزمینی نهاده های دامی در برزیل پیگیری می شود

کشت فراسرزمینی نهاده های دامی در برزیل پیگیری می شود

یوسف داودی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: کشت فراسرزمینی محصولاتی چون ذرت در کشورهای دیگر آغاز شده است که می تواند در تامین نهاده های دامی و تولید گوشت قرمز بازار داخلی ایران موثر واقع شود.
وی ادامه داد: با توجه به کاهش بارش ها و بحران آبی در کشور، برای تامین گوشت قرمز ضرورت دارد که کشت نهاده های تولید از جمله ذرت که آب بر است در داخل انجام نشود و تولید آنها در سرزمین های دیگر پیگیری شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این روش تولیدکنندگان ایرانی زمین را اجاره و کشت می کنند و در حقیقت ایران ذرت را از کشاورزان خود در این کشورها خریداری و وارد خواهد کرد؛ این روش علاوه بر تقویت تولید نهاده ها و دانه های روغنی برای کشور، منجر به تقویت صنعت دام و طیور نیز می شود.

به گزارش ایرنا، طبق آمارها در سال ۱۳۹۶ نزدیک ۱۹ هزار تن گوشت گرم گوسفندی به کشور وارد شد.

** قوانین واردات گوشت قرمز اصلاح شود
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، قوانین واردات گوشت قرمز سازمان دامپزشکی کشور را یکی از مشکلات این بخش برشمرد و افزود: قوانین و مقررات سازمان دامپزشکی برای واردات گوشت قرمز باید بازنگری و اصلاح شود.
داودی ادامه داد: در برخی موارد ما با دلایل غیرعلمی و غیرمنطقی اعلام می کنیم از چه کشورهای با چه سنی گوشت وارد کنیم که در افزایش قیمت گوشت وارداتی موثر است در حالی که در کشور، دام با سنین سه تا چهار سال کشتار و مصرف می شود.
وی پیشنهاد داد: بهتر است قوانین و استانداردهای واردات گوشت قرمز مورد نیاز را با قوانین و استانداردهای بین المللی و اروپایی مطابقت دهیم تا با واردات بیشتر بتوانیم بازار گوشت قرمز داخلی را متعادل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *