دسته‌بندی نشده

صنعت دامداری در ورطه نابودی/مافیای واردات، چوب لای چرخ تولید می‌گذارند

صنعت دامداری در ورطه نابودی / مافیای واردات، چوب لای چرخ تولید دامداران می‌گذارند

 گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به شرایط نامساعد دامداران اظهار کرد: اکنون قیمت تمام شده هر کیلو شیرخام هزار و ۴۵۷ تومان است که با احتساب ۱۰ درصد سود باید ۱۶۰۰ تومان از دامداران خریداری شود.
وی متوسط نرخ خرید هر کیلو شیرخام از دامدار را هزار و ۳۲۰ تا هزار و ۳۵۰ تومان اعلام کرد.

مقدسی ادامه داد: با توجه به درخواست دامداران مبنی بر افزایش قیمت، اسناد و مدارک لازم به سازمان حمایت جهت بررسی قیمت تمام شده ارسال شده است، اما تا کنون نتیجه بررسی ها اعلام نشده است که تاخیر در بررسی ها به قیمت نابودی صنعت تمام می شود.

به گفته وی؛ با توجه به شرایط کنونی دامداران، دولت باید مابه التفاوت قیمت تمام شده و خرید شیرخام از دامداران را بپردازد و یا مجوز افزایش قیمت شیرخام را صادر کند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه برخی افراد به دنبال واردات محصولات لبنی هستند، بیان کرد: خودکفایی محصولات لبنی و تامین امنیت غذایی به زیان مافیای کشور است که به بهانه های مختلف چوب لای چرخ تولید می‌گذارند تا به اهداف شوم خود دست یافته و برنامه تولید را از بین ببرند.

مقدسی با بیان اینکه شعار اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخل است، افزود: اقتصاد مقاومتی همواره بر توانمندی صادراتی و کسب درآمدهای ارزی تاکید دارد که نبود حمایت های لازم از تولیدکنندگان با این سیاست مغایرت دارد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران در خاتمه از کاهش قیمت نهاده ها در بازار خبر داد و گفت: در چند روز گذشته نرخ هر کیلو کنجاله سویا با کاهش ۱۵۰ و ذرت ۲۳۰ تومان به ترتیب ۱۷۴۰ و ۹۰۵ تومان به مرغداران عرضه می شود.

ویوان

 

[button title=”سایر اخبار” link=”http://fa.vivan-co.com/category/news/” target=”_blank” align=”center” icon=”icon-globe” icon_position=”right” color=”red” font_color=”#fff” size=”4″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *